Autorius Edmundas
Peržiūros: 38205

 

praejo sventes baigesi ir pinigai ka daryti 58779cfa4836c

 

 


 

 Logo2

 

Sodininkų bendrijos (SB) „Žalesėlis" pakartotinio visuotinio
ataskaitinio narių susirinkimo 2020-08-22 
Protokolas

                                                                           Mieli sodinonkai, gal jūs suprantate kas čia vyksta?


 

Dėl Jūsų nuomonių

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gerb. kolegos,

Svarstant Sodininkų bendrijų įstatymo pakeitimus LR Seime per beveik dvejus metus buvo nagrinėjami net septyni variantai. Projektui pritarė trys Seimo komitetai ir po to pritarė Seimo dauguma. Liko įstatymo priėmimo stadija. Visą įstatymo nagrinėjimo laiką mums ypatingai oponavo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, dabartinis Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Ministras į darbą patarėjos pareigoms priėmė Aleksandrą Minajevą, kuri aktyviai propoguoja ministro idėją naikinti mūsų įstatymą ir tuo pačiu apsunkinti sodininkų bendrijų veiklą.

2019 m. lapkričio 13 d. Aplinkos ministro patarėjos A. Minajevos iniciatyva LR Vyriausybės kanceliarija sukvietė tarpinstitucinį pasitarimą dėl sodininkų bendrijų įstatymo naikinimo, nors Vyriausybė jau 2019 m. birželio mėnesį pritarė šio įstatymo reikalingumui ir jo siūlomiems pakeitimams. Keistoka situacija. Dalyvavę pasitarime LR Vyriausybės kanceliarijos, Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės žemės tarnybos, savivaldybių asociacijos atstovai, LR Seimo narė G. Burokienė nedviprasmiškai pasisakė už įstatymo reikalingumą. A. Minajeva, inicijuodama šį pasitarimą rėmėsi neoficialiais ir niekuo neparemtais duomenimis, pasitarime pateikė nuomonę apie neva neskaidrią sodininkų bendrijų finansinę veiklą, nemokamus mokesčius Sodrai. Inicijuojant Aplinkos ministrui LR Seime paskutiniu metu atsirado mūsų įstatymo pataisos projektas dėl palengvinimo likviduoti, reorganizuoti, pertvarkyti sodininkų bendrijas (nuo 2/3 iki 1/2 visų bendrijos narių, o ne dalyvaujančių susirinkime). Atsižvelgiant į tai, kad iš LR Seimo buvo gautas paklausimas dėl mūsų nuomonės, šį klausimą adresavome sodininkų bendrijoms (Jūsų nuomonę pateiksime LR Seimui).

Dėkojame visiems mūsų nariams, išreiškusiems savo nuomonę.

Dauguma bendrijų vadovų pasisakė už dabar esamą tvarką (Susivienijimas tam pritaria), t.y. Bendrijos narių susirinkimo sprendimai dėl lėšų skolinimosi, dėl bendrijos reorganizavimo, pertvarkymo ar likvidavimo, taip pat sprendimai, priimami balsuojant raštu nesušaukus susirinkimo, yra teisėti, jei už juos balsuoja daugiau kaip 2/3 bendrijos narių.

Kai kurie bendrijų vadovai argumentuotai pagrindė savo nuomonę dėl dabartinės tvarkos palikimo: tokiais rimtais atvejais, kaip likvidavimas, reiktų išlaikyti  daugiau kaip 2/3 bendrijos narių; nereiktų lengvinti sprendimų priėmimo, nes tai sukeltų nepasitenkinimo bangą, įneštų sumaišties; šio straipsnio pakeitimą priimti negalima, nes neatlikta studija kaip vyktų masinis  bendrijų naikinimas t. y.  neišnagrinėta: ar savivaldybės yra pasiruošusios perimti šių teritorijų administravimą, priežiūrą ar numatytos tam lėšos; koks poveikis administracinis, finansinis  būtų sodų sklypų savininkams, pasikeitus žemės paskirčiai; kas padengtų s/b naikinimo metu susidariusias išlaidas - pvz. nuosavybės dokumentų perrašymo ir kitų: kaip kistu žemės savininkų  mokesčiai; kaip teisiškai, pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, įsivaizduojama gyvenvietės ar kaimo kūrimą, kuriame sklypų savininkai  - turi tik žemę, kurioje vykdo sodininkystę, turi poilsiavietę su vasarnamiu ir  nuolat gyvenantys - turi skirtingus interesus; kas ir kaip padengtų bendrijoms, bei jos nariams jau patirtas  teritorijų tvarkymo ir kitas išlaidas.

Bendrijų vadovai palaikę nuomonę dėl sprendimų priėmimo palengvinimo, t.y. Bendrijos narių susirinkimo sprendimai dėl bendrijos reorganizavimo, pertvarkymo ar likvidavimo yra teisėti, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip 1/2 visų bendrijos narių, argumentavo taip: kad sodininkai vangiai dalyvauja susirinkimuose, todėl labai sunku būtų surinkti 2/3 visų bendrijos narių.

Manome, kad dauguma sodininkų bendrijų vadovų nelabai įsivaizduoja tolimesnių žingsnių po susirinkimo priimto sprendimo likviduoti bendriją (trūksta žinių dėl dokumentų įforminimo, dėl bendrojo naudojimo objektų tolimesnės priežiūros, perdavimo ir kt.). Kad gali kilti didelis chaosas bendrijose pasisako ir valstybinės institucijos. Sodininkų bendrijų vadovų nuomonė yra labai svarbi bendrijų nariams, todėl pirmiausia turime numatyti pasekmes ir savo atsakomybę dėl priimamų sprendimų.

Tiek trumpai apie situaciją. Kol kas niekas nenaikina sodininkų bendrijų įstatymo, o bendrijų likimas - pačių bendrijų valioje. Kartais šurmulys sukelia nereikalingas aistras.

Pagarbiai

Vilniaus susivienijimo "Sodai"

Pirmininkas Romasis Vaitekūnas

tel. (8-5) 2 62 54 83

mob. 8 612 79253paštas:Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.,

www.vilniaussodai.lt 

 


                                                                                                                                                                                                                                                     

LRS     

 

Projektas Nr. XIIIP-2277(8)
 
LIETUVOS RESPUBLIKOS SODININKŲ BENDRIJŲ ĮSTATYMO NR. IX-1934 2, 6, 7, 8, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 24, 27 STRAIPSNIŲ IR PENKTOJO SKIRSNIO PAVADINIMO PAKEITIMO IR ĮSTATYMO PAPILDYMO 221 STRAIPSNIU ĮSTATYMAS
 
                                                                                                                  2019 m.     12     d. Nr.       Vilnius
 
1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas Pakeisti 2 straipsnį ir jį išdėstyti taip: „2 straipsnis. Pagrindinės šio Įstatymo sąvokos 1. Kitas asmuo – fizinis asmuo, kuris mėgėjų sodo teritorijoje įsigijo sodo sklypą ir nepageidauja tapti sodininkų bendrijos nariu, išstojęs iš sodininkų bendrijos arba iš jos pašalintas, taip pat juridinis asmuo, kuris nuosavybės ar kitomis teisėmis valdo sodo sklypą mėgėjų sodo teritorijoje. 2. Mėgėjų sodininkystė – veikla, kurios tikslas – sodo sklype susikurti aktyvaus poilsio ir gyvenimo sąlygas, išsiauginti ar pasigaminti žemės ūkio produktų (vaisių, uogų, daržovių, gėlių, bitininkystės ir kitų produktų), juos perdirbti ir vartoti savo reikmėms, taip pat tvarkyti kraštovaizdį ir naudotis juo rekreacijai, puoselėti ir tausoti jo išteklius. 3. Mėgėjų sodo sklypas (toliau – sodo sklypas) – mėgėjų sodo teritorijoje pagal žemės valdos projektą ar teritorijų planavimo dokumentą suformuotas ir Nekilnojamojo turto registre įregistruotas žemės sklypas. 4. Mėgėjų sodo teritorija – savivaldybės ar jos dalies bendrojo plano sprendiniuose pažymėta, išskyrus atvejus, kol savivaldybės ar jos dalies bendrasis planas nėra parengtas, teisės aktu mėgėjų sodininkystei skirta teritorija, suformuota pagal žemės valdos projektą ar teritorijų planavimo dokumentą ir suskirstyta į sodininkų ir kitų asmenų nuosavybės ar kitomis teisėmis valdomus sodo sklypus ir bendrojo naudojimo žemę (rekreacijai ir kitoms reikmėms). 5. Nario mokestis – sodininkų bendrijos narių susirinkimo nustatyto dydžio įmoka, skirta sodininkų bendrijai administruoti ir kitai bendrijos veiklai užtikrinti. 6. Sodininkas mėgėjas (toliau – sodininkas) – fizinis asmuo, nuosavybės ar kitomis teisėmis valdomame žemės sklype užsiimantis mėgėjų sodininkyste. 7. Sodininkų bendrijos administravimas – sodininkų bendrijos valdymo organo atliekamas sodininkų bendrijos, kaip juridinio asmens, administravimas, mėgėjų sodo teritorijos administravimas, ūkinių ir finansinių reikalų tvarkymas, sodininkų bendrijos bendrojo naudojimo objektų valdymo ir priežiūros organizavimas. 
8. Sodo namas – nesudėtingas poilsiui skirtas statinys, esantis sodo sklype. 9. Tiksliniai įnašai – sodininkų bendrijos narių susirinkimo patvirtinti įnašai, skirti bendrojo naudojimo objektams sukurti, atnaujinti ar pagerinti ir kitiems numatytiems projektams įgyvendinti. 10. Vienbutis namas – vienai šeimai skirtas namas.“
 
2 straipsnis. 6 straipsnio pakeitimas 1. Pakeisti 6 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip: „1. Mėgėjų sodo teritoriją sudaro sodininkų ir kitų asmenų, įsigijusių mėgėjų sodo teritorijoje sodo sklypą, naudojama nuosavybės ar kitomis teisėmis valdomų sklypų ir bendrojo naudojimo žemė, kuri teisės aktais buvo skirta mėgėjų sodininkystei plėtoti (kolektyviniams sodams steigti) arba priskirta pagal vėliau patikslintą žemės valdos projektą ar teritorijų planavimo dokumentą. Mėgėjų sodo teritorijoje esanti bendrojo naudojimo žemė žemės nuomos

Įstatymo pataisos Nr. XIIIP-2277(8) primtas ( žiūr.)

 


 
 
 Logo2

 

Parašykite komentarą - padiskutuokime ir męs, kokią sodų bendrijų ateitį matote..?

 

 

Kategorija: